Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMálo informací, nebo nechuť je zveřejnit? Zastupitelé si prosadili seminář o prodejní galerii

Málo informací, nebo nechuť je zveřejnit? Zastupitelé si prosadili seminář o prodejní galerii
27.02.2013

Prostějov - Zastupitelům vadí informační vakuum v otázce prodejního komplexu v lokalitě současného Kaska. Na vedení prostějovské radnice si vyžádali seminář, kde si chtějí udělat obrázek o aktuální situaci kolem zamýšlené stavby. Musí ale počkat na investora, firmu Manthellan, až dá dohromady potřebné podklady

„Máme málo informací," stěžují si zastupitelé ve věci plánované stavby multifunkční obchodní galerie v historickém centru města. „ Investor má povinnost podávat radě města informace o svých krocích. Ty se ale k nám nedostanou. Trvám na tom, abychom je jako zastupitelé měli také," vznesl požadavek na posledním jednání zastupitelů Josef Augustin za klub KSČM.

„Všechno se dozví i veřejnost"

Vedení města slíbilo, že na téma výstavby Galerie Prostějov uspořádá seminář. „V této chvíli čekáme na všechny podklady od investora a pak uvidíme, kdy seminář uspořádáme," uvedl pro iprostejov.cz první náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že momentálně nejsou od společnosti Manthellan k dispozici žádná podrobnější data. Investor podle jeho slov připravuje podklady pro řízení. „Po jejich vypracování musí obeznámit s dalším postupem radu města. Všechny informace získají členové zastupitelstva a samozřejmě také veřejnost," slíbil Pospíšil. S uspořádáním semináře pro zastupitele prý vedení města jednoznačně počítalo. K dané problematice měli zastupitelé už tři podobná „školení".

Přítomnost novinářů? Možná

O tom, zda se semináře budou moci zúčastnit i novináři, kteří by informovali veřejnost, ještě rozhodnuto není. „Osobně s tím problém nemám, jde o veřejnou věc. Jestli ale vydáme k semináři podrobnou tiskovou zprávu nebo budou jednání přítomni novináři, musí rozhodnout rada města," dodal náměstek Pospíšil.

O záměrném mlčení ze strany radních hovoří i bojovník za zachování Kaska Jan Navrátil, který napadl smlouvu uzavřenou mezi městem a investorem obchodního komplexu. „Zákulisní informace se občané asi nikdy nedozví. Investor v poklidu připravuje a rozšiřuje plány na své čistě komerční centrum a bere příjmy z naší tržnice. My zatím řešíme, za co si postavíme nový společenský sál, novou tržnici a nová parkoviště," říká. (kaa)

Diskuze:

Alpan: Není plně pravda, že nejsou žádné informace. Ty důležité (hlavně rozsah stavby) byly předloženy i v grafické podobě při procesu EIA jako nezbytné přílohy do řízení na krajském úřadě. Byly tam kromě textového popisu i mapové zákresy, kde a co a jak má stát. Každý mohl na kraj v šibeniční době 20 dní během Vánoc zajít a podívat se do té složky, což jsem si také udělal. Stokrát škoda, že tyto materiály naše město jako oznamovatel projektu současně neuvolnilo na náš městský web.

A už jen dodatek - rada města byla oficiálně v pátek požádána o umožnění přítomnosti veřejnosti na tomto semináři. Takže uvidíme, jak se k tomu rada postaví. Novináři jsou sice určitě vítáni, ale veřejnost by měla dostat možnost se účastnit.


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce