Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskMagistrát nakoupí dvě stě tisíc papírových kelímků

Magistrát nakoupí  dvě stě tisíc papírových kelímků
04.08.2019 10:36

Město Prostějov připravuje novinku. Chce pořídit jednotné speciální kelímky z nezávadného materiálu na konzumaci nápojů. Pořídí speciální kelímky z nezávadného materiálu. Jde o pilotní projekt, který bude uveden v život na vánočních trzích.

„Pro konzumaci nápojů necháme vyrobit jednotné papírové kelímky. Jsou nejen nezávadné, ale také přívětivé k životnímu prostředí,“ uvedl primátor František Jura.

„Pokud se nápad osvědčí, zavedeme tyto jednotné kelímky na všechny městské slavnosti,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová s tím, že na kelímcích bude vytištěno logo Zdravého města Prostějova. Jak dále vysvětlila, povinnost prodeje nápojů v jednotných kelímcích bude zakotvena v nájemní smlouvě, kterou si nájemce pronajímá stánek od města, stejně jako například podmínka prodávat ve stánku pouze vánoční sortiment.

„Počítáme s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, což představuje 172 tisíc korun. Pochopitelně zajistíme jejich distribuci, vše na základě objednávek od trhovců, kteří za kelímek budou platit stejnou cenu, za jakou ji město pořídilo,“ uzavřela náměstkyně Sokolová.

(Zdroj: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce