Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLodžii si můžete zasklít, souhlas úřadů není potřeba, říká stavební úřad

Lodžii si můžete zasklít, souhlas úřadů není potřeba, říká stavební úřad
29.06.2015 10:14

Na webu města Prostějova vznesl dotaz jeden z obyvatel. Týká se zasklívání lodžií v renovovaných panelových domech. Ptá se, zda musí být instalace těchto (bezrámových) oken na vysunuté lodžie ohlášena. Stavební úřad odpovídá, že nikoli.

„ Někteří vlastníci bytů provedli zasklení lodžií aniž by mne, jako předsedu společenství, informovali. Podle nového občanského zákoníku jsou tyto lodžie společnými prostorami domu a tak bych nerad nesl odpovědnost za případný postih. Navíc, dle mého názoru, tato skla a různé záclonky a roletky nepřispívají k modernímu a jednotnému vzhledu domů v těchto ulicích, které se budou revitalizovat,“ píše občan.

Odpověď je jednoznačná: „Stavební úřad se Vaší žádostí zabýval a konstatuje, že provedení zasklení lodžií na bytových domech pomocí bezrámového zasklívacího systému jsou stavební úpravy, které dle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, § 79 odst. 6 nevyžadují územní souhlas nebo územní rozhodnutí o umístění stavby a dle § 103 odst. 1 písm. d) nevyžadují ani stavební povolení, ani ohlášení stavebnímu úřadu. Na základě výše uvedených skutečností stavební úřad Magistrátu města Prostějova na závěr uvádí, že zasklení lodžií pomocí bezrámového zasklívacího systému je možno provést bez jakéhokoliv rozhodnutí nebo opatření stavebního úřadu.“ (ber)

Ilustrační foto internet


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce