Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLitovelský Otvírák láká na Anetu Langerovou či kapelu Wohnout

Litovelský Otvírák láká na Anetu Langerovou či kapelu Wohnout
07.08.2018 07:59

Jedna  z největších pivovarských akcí regionu se chystá na 10. – 11. srpna v areálu Pivovaru Litovel, který letos slaví výročí 125 let od svého otevření. Čtrnáctý ročník festivalu Otvírák bude ve znamení pivních speciálů, hanáckých pochoutek a hlavně hudby – na třech scénách se v sobotu postupně představí více než dvacet kapel a interpretů napříč žánry.

Otvírák nabídne i tento rok bohatý hudební program. „Na Hlavní scéně zazpívá hned v jednu hodinu zpěvačka Aneta Langerová, později se zde představí také hanácky zpívající kapela Stracené ráj, skupina Turbo či Wohnout, která celý hudební program uzavře,” popisuje marketingová ředitelka Pivovaru Litovel Markéta Václavková. Scénu Nádvoří rozpohybuje skupina A.M. Úlet, zazní keltský metal v podání Happy to Meet a od 15 hodin zde také proběhne hudební program určený pro nejmladší návštěvníky s názvem Zpívanky strýčka Líčka. Stejně jako loni se i letos na třetí scéně, určené pro mladé publikum, představí čeští i zahraniční DJové. Na Young stage si mladí letos zatančí například na Theyu, Peejaye nebo největší hvězdu – rakouského DJ s přezdívkou Roy Green & Protone. Pomyslným vyvrcholením večera bude ve 22 hodin velkolepý ohňostroj.

Součástí dvoudenního programu je možnost navštívit v pátek od 14 hodin Muzeum pivovarnictví a v sobotu komentované exkurze přímo v provozu pivovaru. Zájemci se tak mohou podívat do míst, kde se hanácké tekuté zlato vaří. „Za těch 125 let, co pivovar funguje, se změnilo ledacos, ale naše pivo vaříme i nadále tradičními metodami, tedy vařením na stupňovitost, studeným kvašením a dlouhým zráním,“ dodává sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký.

Příznivci oceňovaného litovelského pivovaru budou mít možnost během Otvíráku ochutnat z široké nabídky piv, a to 20 druhů. Kromě oblíbených piv jako jsou Moravan, Gustav, Premium nebo Černý Citron, se návštěvníci mohou těšit i na pivní speciály. „Budeme čepovat například limitované edice piv tmavý ležák Černý Zázvor, světlý ležák Medový speciál a míchaný nápoj Višňový speciál,“ doplňuje Petr Kostelecký. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce