Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskListopadová bezpečnostní akce odhalila hříšníky

Listopadová bezpečnostní akce odhalila hříšníky
11.11.2017 07:25

Od 1. 11. do 5. 11. 2017 se uskutečnila v Olomouckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce „X“ zaměřená zejména na dodržování obecně platných ustanovení zák. č. 361/2000 Sb. Policisté uložili pokuty za více než 200 tisíc korun.

Do krajské akce bylo zapojeno celkem 400 policistů dopravní a pořádkové policie. „Během akce bylo zkontrolováno celkem 3 644 vozidel a zjištěno 600 přestupků, 24 přestupků bylo oznámeno. Policisté uložili pokuty v celkové výši 209 200 korun.

Mezi nejčastější přestupky opět patřilo překročení nejvyšší povolené rychlosti ve 133 případech, 17 řidičů řídilo pod vlivem alkoholu, 95 nepoužilo za jízdy bezpečnostní pásy a ve třech případech bylo zjištěno nepoužití zádržného systému při přepravě dětí. Ve 119 případech mělo vozidlo nevyhovující technický stav, nejčastěji propadlou technickou kontrolu, nesvítící předepsané osvětlení vozidla apod," uvedla krajská mluvčí Marta Vlachová.

V devíti případech policisté řešili i přestupky u cyklistů, jednalo se hlavně o povinnou výbavu jízdního kola, tedy neosvětlení za snížené viditelnosti. "Na cyklisty i chodce se v tomto ročním období budeme stále více zaměřovat," dodala mluvčí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce