Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLiják, jaký Prostějov dlouho nepamatuje

Liják, jaký Prostějov dlouho nepamatuje
11.07.2017 06:40

Včera večer zasáhla Prostějov silná bouře s krupobitím. Na Prostějovsku zaevidovali hasiči dokonce nejvíc výjezdů v kraji, především k čerpání vody. Sociální sítě byly plné fotografií zaplavených míst.

„Zasažený je Prostějov - ulice Nerudova, Sladkovského, Vasila Škracha, Sportovní a další. V Mostkovicích evidujeme rozbitou střechu, ve Smržicích, Čechovicích a Vrbátkách odstraňovali hasiči také spadlé stromy na komunikacích," vypočítala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Fotoaparát našeho čtenáře zachytil situaci u u Petrského kostela.

„Mlýnský náhon v Kolářových sadech se vylil na psí loučku, na kruhový objezd u stadionu v Kostelecké ulici jsem se skoro bál vjet a na náměstí bylo obrovské jezero od Zlaté brány až ke kuželně,“ popsal další z našich čtenářů.

Prostějov leží ve srážkovém stínu a na vydatné deště tu moc zvyklí nejsme. Tak silný, jako byl ten včerejší, už hodně dlouho nepamatujeme. (red)

Foto: JR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce