Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLidé v Kosířské ulici budou mít více světla

Lidé v Kosířské ulici budou mít více světla
12.01.2018 07:56

V závěru měsíce října loňského roku se zástupci vedení města sešli s občany místní části Čechovice - Domamyslice - Krasice, kde se lidé mimo jiné dotazovali na možnost rozšíření osvětlení ulice Kosířská.

„Při vzniku nových ulic a satelitních městeček investoři často zapomínají na osvětlení. Mnohdy se také stavebníci zavážou, že postaví komunikaci ke svým domům, ale nestane se tak. Vždy upozorňujeme na to, že toto je věc stavebníků. V případě Kosířské je ovšem situace jiná. Ulice totiž vznikla v osmdesátých letech. Požadavek si značíme a město osvětlení vybuduje,“ uvedl při setkání s občany náměstek Jiří Pospíšil. V současné době jsou v ulici Kosířská dvě lampy veřejného osvětlení se sadovými svítidly umístěné blíže k ulici Plumlovská.

„Mezi koncovou a krajní lampou je proluka asi pětasedmdesát metrů, kde není zajištěno dostatečné osvětlení v nočních hodinách. Necháme zde proto umístit dva nové stožáry veřejného osvětlení. Navíc nahradíme dva stávající stožáry s nevhodnými sadovými svítidly za stožáry s uličními svítidly,“ doplnil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a přidal odhad ceny na zhotovení projektové dokumentace asi na 16 tisíc korun (bez DPH) a ceny za realizaci stavby zhruba na 150 tisíc korun (bez DPH).

(MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce