Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLidé u vsypové loučky na hřbitově postrádají lavičky

Lidé u vsypové loučky na hřbitově postrádají lavičky
16.05.2018 07:57

Na absenci laviček u vsypové loučky na Městském hřbitově v Prostějově upozornila Magistrát jedna z obyvatelek. Stěžuje si na fakt, že i když je kolem loučky docela velký prostor, není si při obřadech ukládání ostatků kam sednout. To přináší nemalé komplikace zejména starším lidem.

„V místech, kde je dostatek prostoru pro stojící pozůstalé, mohou být instalovány lavičky, které nijak nenaruší pietní místo a pozůstalým pomohou lépe zvládnou již tak těžké chvíle loučení se zesnulými," upozornila Jiřina Mácová. Podle mluvčí radnice Jany Gáborové odbor správy a údržby majetku města situaci prověří a zváží umístění laviček.

Pietní desky u vsypové loučky Městského hřbitova Prostějov v Brněnské ulici město osazuje od roku 2015. Dnes je jich osm, zájem pozůstalých ale stále roste. Kapacita loučky je 2 020 míst a je zaplněna zhruba ze šedesáti procent.

Podle magistrátu je hotova studie na rekonstrukci celého pietního místa. (ber)

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce