Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLidé byli ke sbírce nedůvěřiví

Lidé byli ke sbírce nedůvěřiví
07.06.2012

Prostějov - V průběhu středečního dopoledne lidé na ulici potkávali studenty Cyrilometodějského gymnázia, kteří vybírali na děti ulice - sbírku v rámci Projektu Šance. Většina lidí ale přispět nechtěla.

„Jednalo se o sbírku pro Dům Šance v Praze, který zajišťuje terapeutické dílny pro zneužívané děti a mládež, která se hůře zařazuje do pracovního prostředí," vysvětlila pro iProstejov.cz Jana Hanzalíková, koordinátorka sbírek pro Cyrilometodějské gymnázium. Právě tato škola spolupracuje hned s několika sbírkami. „Motivace žáků bývají různé, někteří se účastní proto, že je to baví, jiní chtějí pomoci. Někteří to možná trochu berou jako ulejvárnu ze školy, ale já doufám, že většina má vznosnější motivaci," nechala se slyšet Hanzalíková. Dodala, že na každou sbírku se hlásí zhruba deset studentů, u Tříkrálové sbírky se jejich počet blíží k dvacítce.

„Přišlo mi dobré pomáhat dětem ulice, mám z toho dobrý pocit, tyto akce mě i baví," řekl dvanáctiletý Adam Hradil. Fakt, že je v dnešní době hodně podvodníků ohrozil i tuto charitativní sbírku. „Většina lidí přispět nechtěla, obešli jsme hlavně naše známé. Někteří lidé nás ignorovali, jiní si vyžádali oficiální potvrzení," komentoval Hradil.

(jač)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce