Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLetošní sezona v Aquaparku byla druhá nejhorší za 14 let, říká Vladimír Průša

Letošní sezona v Aquaparku byla druhá nejhorší za 14 let, říká Vladimír Průša
05.09.2019 08:47

Koupací sezona byla v Aquaparku Prostějov a na koupališti ve Vrahovicích ukončena 2. září. Důvodem je nepříznivé počasí.

„Letošní sezona v Aquaparku byla druhá nejhorší za jeho čtrnáctileté působení. Bohužel, letošní léto bylo hodně proměnlivé počasí, a tak se to projevilo i na návštěvách. Do Aquaparku zavítalo 43,5 tisíce návštěvníků a do Vrahovic 22,5 tisíc lidí," sdělil PvNovinkám jednatel domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

Potvrdilo se, že lidé se řídí předpověďmi počasí a podobná zařízení navštěvují v hojnějším počtu jen při dopředu avizovaných tropických teplotách. „Takže pokud je teplota vzduchu pod 30 stupňů, jsou návštěvy v počtu desítek až několika málo stovek návštěvníků denně. To se týká i koupaliště ve Vrahovicích," posteskl si Průša. (ber)

Ilustrační foto: pixabay.com


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce