Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLesy ČR prosí lidi, aby 19. října pomohli vysázet lesy nové generace

Lesy ČR prosí lidi, aby 19. října pomohli vysázet lesy nové generace
09.10.2019 06:30

Lesy ČR přichystaly na 19. října největší sázení stromů, do kterého se může zapojit každý. Podle Lesů ČR jde o největší takovou akci v historii podniku. Do sázení ve všech krajích na dvanácti místech se může zapojit každý. V Olomouckém kraji se můžeme zapojit v lese v okolí Fortu Radíkov.

„Spolu s našimi lesáky i známými osobnostmi z vašeho regionu přidáte svůj první stromek ke společnému úsilí nazvanému Sázíme lesy nové generace. Připraveno máme zhruba 6 000 ks stromků: obalované sazenice lípy 1 500 ks, sazenice buku lesního asi 3 000 ks, 1 500 ks borovice lesní a pro výsadbu aleje cca 150 ks třešně ptačí (prostokořené sazenice s oplůtky proti poškození zvěří). Pro děti a další zájemce je připravena plocha na výsev habru a dubu. Zájemci mohou provádět vyklízení klestu – přípravu plochy před výsadbou," vzkazují organizátoři. Pedagogové a studenti předvědou ze SOŠLS Šternberk ukázky moderní lesní techniky a program doplní i ukázky přibližování dříví koněm.

Skupinám nad 10 zájemců doporučují organizátoři předem kontaktovat koordinátora: hana.komarkova@lesycr.cz, Josef.neplech@lesycr.cz.

Bližší informace najdete na https://www.sazimelesynovegenerace.cz/den-za-obnovu-lesa/#olomoucky-kraj. (ber)

Podrobnosti a lokality naleznete na www.sazimelesynovegenerace.cz. Lidé 19. října vysadí pod vedením lesníků a studentů lesnictví tisíce dřevin, uklidí vytěžené plochy a postaví oplocenky, které sazenice ochrání před zvěří. Nářadí bude k dispozici. Účastníky čekají autogramiády známých osobností, ukázky lesní techniky i práce v lese, lesní pedagogika a půjčovny kol.

Ilustrační foto: lesoskolky.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce