Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskLesníci oslaví Den stromů na Flóře

Lesníci oslaví Den stromů na Flóře
30.09.2014 07:04

Již čtvrtý ročník Oslav lesa na Floře proběhne v sobotu 4. října. Lesníci touto akcí oslavují Den stromů, který připadá v ČR na 20. října. Cílem oslav je zábavnou formou poukázat na nepřeberné množství funkcí a rolí, které „zelené plíce modré planety Země“ naší společnosti poskytují.

Ve spolupráci s dalšími subjekty, které se podílejí na péči o lesní krajinu, připravili lesníci zdarma zajímavý program určený pro všechny generace. Lesy České republiky, Krajské ředitelství Šumperk, jsou společně s Olomouckým krajem hlavními organizátory uvedené populárně naučné akce.  Návštěvníci se mohou dozvědět zajímavosti o pozoruhodném lesním ekosystému, prokázat své znalosti o rostlinách a zvířatech žijících v lese nebo nahlédnout pod pokličku těm, pro které se práce v lese stala nejen povoláním, ale také celoživotním posláním.

Co Vás konkrétně čeká? Můžete si zkusit chůzi poslepu po lesním chodníčku, za pomocí dláta si vyzkoušet dřevořezbu, zjistit, co umí včelař nebo se naučit správné chůzi „Nordic walking“. V průběhu dne se u altánu v olomouckých Smetanových sadech několikrát uskuteční losování cen v tombole. Nenechte si ujít příležitost absolvovat procházku „lesem v parku“ podpořenou dixielandovým orchestrem.

Na Floru se můžete podívat zadarmo i vy. Stačí, když do 2. září do 10 hodin zašlete na redakční e-mail redakce.iprostejov@seznam.cz odpověď na otázku, kolikátý ročník Flory se uskuteční. Odpovědi prosím doplňte o adresu a telefonický kontakt. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce