Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKvětnové LiStOVáNí přiblíží legendární světoběžníky

Květnové LiStOVáNí přiblíží legendární světoběžníky
30.04.2014 14:39

Cyklus scénického čtení LiStOVáNí, kterému se v Městském divadle v Prostějově mimořádně daří, pokračuje 6. května v 18 hodin v komorním prostoru na jevišti za oponou pořadem Legenda Z + H (Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka).

„LiStOVáNí vyjímá z pestrobarevné žánrové palety jednu výjimku - cestopis. Jeho autory jsou opravdové legendy - Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka. Popasovat se s knihami, které více než po padesáti letech upravil nedávný jubilant Miroslav Zikmund, je opravdová výzva,“ svěřil se autor projektu, duchovní otec LiStOVáNí a populární herec Lukáš Hejlík a dodal: „Cílem tohoto LiStOVáNí bude Hanzelku se Zikmundem přiblížit dnešním generacím, kterým vše připadá naprosto samozřejmé a netuší, že tihle dva byli a navždy budou opravdoví frajeři“. V cestopisu, který vydalo nakladatelství Jota, zalistují herci Pavel Oubram a Tomáš Drápela.

Legenda Z+H je pátým pokračováním cyklu, které se těší mimořádnému zájmu diváků. „Prostějov mohu v souvislosti s návštěvností směle nazvat skokanem roku,“ vysekl Hejlík poklonu publiku při jednom z posledních pořadů. Také ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková se netají radostí nad návštěvností: „Přízeň obecenstva nás motivuje k dalším pořadům. Na červen chystáme poslední LiStOVáNí v sezoně, které přiblíží knihu Holčička a cigareta současného francouzského spisovatele Benoîta Duteurtera.“

(eze)

 

 

 


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce