Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tisk„Kuře“ znovu v Prostějově

„Kuře“ znovu v Prostějově
31.03.2012

Prostějov - Každoroční velikonoční sbírka „kuřete" dorazila do Prostějova. V průběhu dnešního dopoledne mohli lidé na náměstí T. G. Masaryka potkat skauty, kteří vybírali peníze na sbírku „Pomozte dětem".

Projekt probíhá už patnáct let

„Pomozte dětem „ je dlouhodobý sbírkový projekt, který  už 15 let společně organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Vzorem pro vznik této aktivity byl projekt britské rozhlasové a televizní společnosti BBC Children in Need. Dnes zavítali také do Prostějova, kde sbírku v centru města podpořili skauti. Hlavním cílem je pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 leta to v celé České republice.

Velikonoční skautské kuřátko                

 „Jedná se o sbírku Pomozte dětem a Junák - svaz skautů a skautek pořádá každoročně jakousi podsbírku  nazvanou Velikonoční skautské kuřátko. Děti vyrobí ve svých klubovnách vatová nebo papírová kuřátka, kterými odměňují dárce, jenž přispějí do pokladničky," vysvětlila Eva Dudíková, vedoucí skautského oddílu Světlušek. Jsou to právě skauti, co pomáhají vybírat na tuto sbírku, kterou každý zná z vysílání České televize. „Už tak působíme deset let, za kterých přinesla velikonoční kuřátka sbírce Pomozte dětem  4,5 milionu korun," vypočítává Dudíková.

Lidé jsou naštěstí stále štědří

„Lidé dávají dost, protože chápou ,že tato akce je důležitá. Je dobré pomoci postiženým dětem," myslí si skautky, procházející po Masarykově náměstí v doprovodu postavy kuřete. „My tím chceme dokázat, že pomáhat mohou i malé děti," vysvětluje skautský příspěvek sbírce Dudíková.

Kdo by ještě chtěl pomoci handicapovaným dětem - nemocným nebo jinak znevýhodněný má možnost  také v pondělí odpoledne , opět na Masarykově náměstí. Pokud akci nestihnete, můžete poslat dárcovskou sms ve tvaru: „DMS KURE" na telefonní číslo 87777. Esemeska vás přijde na 30 korun, kuře obdrží 27 korun.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce