Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKupte si Příběhy statečných. Pomůžete psům v útulcích

Kupte si Příběhy statečných. Pomůžete psům v útulcích
04.05.2019 06:32

Kniha "Příběhy statečných" je první knihou, která pomáhá všem. Veškerý výtěžek z knihy bude určen na náročné operace psů v útulcích z celé ČR. Vypráví o osudech týraných psů, kterým měla a má možnost pomáhat Iva Volková. Jejich osudy tak dostávají další rozměr.

Iva Volková pochází ze Slavičína. Už při mnohaleté úspěšné práci finančního poradce u stavební spořitelny se začala věnovat masážím a rehabilitaci psů s poškozeným pohybovým aparátem. „Potřeba pomáhat psům ve mně kolovala neustále. Za deset let své „psí praxe“ jsem postavila na nohy ochrnuté psy či psy po těžkých operacích. Masážemi jsem dokázala odstranit různé bolesti a otoky na kloubech, čímž jsem zmírnila pro psy mnohdy ubíjející bolesti, a zachránila je před operacemi. Veškeré své znalosti využívám k uzdravení mých čtyřnohých přátel v dočasném domově pro týrané psy RAFAEL o.p.s., který jsem založila, a to pod dohledem veterinárních lékařů," říká autorka.

Její kniha je prvotně a výhradně určena na financování nákladných operací pejsků v registrovaných útulcích v ČR, a to skrze transparentní účet "Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům". Tak moc bych chtěla pomoci všem pejskům. Díky této aktivitě budu mému snu opět o krok blíž. Zatím je vytištěno 3 000 kusů knihy a cena knihy je 390 Kč. Celá částka bude věnována pejskům," dodala autorka.

Knihu si můžete objednat na https://pribehystatecnych.solidpixels.net/. (ber)

Foto: rafael o.p.s


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce