Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKupec je, ale oděvní výroba se do OP nevrátí

Kupec je, ale oděvní výroba se do OP nevrátí
31.07.2013 11:57

Prostějov – Jméno vítěze výběrového řízení na prodej hlavního areálu OP Prostějov bude známé během srpna. Podle všeho jej získá zájemce, který nabídl 25 milionů korun. Do komplexu budov se však oděvní výroba zřejmě nevrátí.

Podle informací, které přinesla agentura ČTK, má o hlavní areál zkrachovalého Oděvního podniku v Prostějově zájem pouze jeden podnikatel z Luhačovic, který ve výběrovém řízení za tyto nemovitosti v odhadované hodnotě 180 milionů korun nabídl 25 milionů korun.

„O výsledku výběrového řízení bude rozhodnuto během měsíce srpna. Jaké bude další využití hlavního areálu Oděvního podniku, nemám ponětí, nic však nenasvědčuje tomu, že by se do něj vrátila oděvní výroba,“ konstatovala dnes insolvenční správkyně podniku Miloslava Horská.

Na využitelnost celého závodu vznikl přitom koncepční materiál z dílny architektů. Byl součástí prodejní dokumentace.

Krajský soud povolil prodej komplexu budov mimo dražbu. Nabídky do výběrového řízení bylo možné podávat do konce června, osloveno bylo přitom více než devět stovek možných investorů. Podle ČTK se do řízení přihlásila i firma PV-Recykling, která za část zvanou Zahrádky nabídla částku 1,33 milionu.

Nejvyšší sumu získal zatím správce OP Prostějov za výrobní areál v Uherském Hradišti, kde šlo zhruba o 35,1 milionů. Za ubytovny M. Pujmanové v Prostějově zaplatili kupci než 20,5 milionů a z prodeje rekreačního střediska Karlštejn putovalo do konkurzní pokladny 10,3 milionu korun. Nového majitele mají také měřenky, výroby obleků na míru, a také výrobní areál v Konici. (das, kaa)

OP Prostějov. Foto: archiv

Čtěte také:

OP Prostějov: první hlavy na špalku

Někdejšího šéfa OP Prostějov obvinili ze zpronevěry. Měl si na prémiích neoprávněně vyplatit 26 milionů (aktualizováno)

Rozprodej OP: spořitelna dostane 96 milionů

Možnosti využití OP správce podniku tají

Spadne klec nad bývalým vedením OP?

Jak využít hlavní areál OP? Architekti předloží studii

Vyšetřování OP: úvěrový podvod za více než miliardu!


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce