Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKruhový objezd na Hvězdě nebude

Kruhový objezd na Hvězdě nebude
03.06.2019 08:23

V roce 2017 byl tehdejším vedením města navržen projekt rekonstrukce Sokolské a Trávnické ulice v Prostějově. Byla v něm mimo jiné navržena minikruhová křižovatka, která by řidičům usnadnila průjezd. Měla být ve styku pěti větví místních komunikací - Trávnická, Karlov, Hvězda, Sokolská a Winklerova. V novém projektu nebude.

„PD a stavba samotná nepočítá s kruhovým řešením křižovatky, a to vzhledem k současné intenzitě provozu na této křižovatce. Tato investiční akce obsahuje obnovu vozovky, křižovatky „Hvězda“, chodníků, vytvoření parkovacích pruhů, nové veřejné osvětlení, regeneraci zeleně a stavbu podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Bude rovněž provedena přeložka kabelového vedení nízkého a vysokého napětí,“sdělil redakci náměstek primátora Jiří Rozehnal.

„Jsem toho názoru, že kruhový objezd je tady zbytečný. Ovšem v případě, že se řidiči naučí znát značky a dávat přednost. Ta je sice na dopravním značení jasně daná, ke zmatkům zde ale dochází pořád," podotkl k tématu jeden z místních obyvatel. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce