Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKřižovatka na D46 u Olšan je otevřena

Křižovatka na D46 u Olšan je otevřena
12.09.2019 07:57

Slavnostní otevření modernizované mimoúrovňové křižovatky na D46 u Olšan u Prostějova se uskutečnilo v pondělí 9. září. Stavba trvala 16 měsíců a stála více než 100 milionů korun. Zcela otevřen bude úsek v sobotu.

„Dálniční křižovatka v Olšanech byla postavena v roce 1975 bez připojovacích pruhů pouze s klínovými odklony, navíc ve směrovém oblouku. Jak narůstala intenzita dopravy, stávalo se toto místo velice nebezpečným. Křižovatka začala být experty označována jako nejnebezpečnější dálniční křižovatka v celé České republice,“ uvedl ředitel olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka. Nejsložitější podle něj byla demolice nevyhovujícího mostu, kterou se podařilo za úplné uzavírky dálnice zvládnout během jedné noci.

Kromě mostu silničáři postavili také připojovací a odbočovací pruhy, rozšířen byl dálniční most přes potok Blata a vybudován byl také nový nadjezd na silnici III/5707 přes dálnici D46. Nechybí ani nová protihluková stěna. Poslední dopravní kužely silničáři odstraní v sobotu. (ber)

Foto: olkraj.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce