Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKraj přidá peníze na péči o těžce nemocné a umírající

Kraj přidá peníze na péči o těžce nemocné a umírající
01.02.2020 08:49

Na více než osm miliónů korun letos Olomoucký kraj navýší peníze, které poslouží k zajištění paliativní péče. Na systematickém zlepšování uvedené zdravotnické služby začalo hejtmanství pracovat jako první v Česku.

„Větší částkou peněz podpoříme jak lůžkovou péči, tak péči domácí. Celkem na paliativní služby přidáme oproti loňskému roku 1,4 milionu korun,“ informoval Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Peníze poslouží nejen na samotný výkon ošetřovatelské péče, ale například i na vzdělávání personálu, který se o nevyléčitelně nemocné stará. Koncepce paliativní péče Olomouckého kraje počítá s tím, že postupně vznikne v každém okrese alespoň jeden poskytovatel paliativních služeb.

„Největší díl peněz půjde na podporu domácí péče. Každý chce totiž strávit poslední chvíle života raději doma než v anonymním zdravotnickém zařízení,“ dodal hejtman Okleštěk.

Žádosti o dotace začne hejtmanství přijímat v dubnu, ještě předtím uspořádá pro zájemce informační seminář.

(Zdroj: olkraj.cz)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce