Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKrade se víc než loni

Krade se víc než loni
29.11.2012

Prostějovsko - Majetková trestná činnost je na mírném vzestupu. Informují o tom policejní statistiky. Letos, v porovnání se stejným obdobím minulého roku, je těchto trestných činů o rovnou třicítku více.

Vzrůstající křivku majetkových trestných činů zaznamenávají zdejší policisté. „V letošním roce, v době od ledna do konce října, řešili policisté 1 187 majetkových trestných činů, z nichž se ve 405 případech jedná o krádeže vloupáním. Ve stejném období roku minulého řešili 1 157 majetkových trestných činů, z toho 421 případ krádeže vloupáním," uvedla statistická čísla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Pro ilustraci tři čerstvé případy

Jeden z nich se stal tento týden v Seči, kde se lapka vloupal do rodinného domu. „Z trestného činu krádež a porušování domovní svobody je podezřelý zatím neznámý pachatel. K události došlo toto úterý. Zloděj se do domu dostal plastovým oknem. Z domu si odnes šperky. Předběžně byla škoda vyčíslena na rovných sto tisíc," vypočítala Urbánková. Výtečníkovi hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Další případ, který zaměstnává policisty, je krádež nákladního valníkového přívěsu v Prostějově. „Ten zatím neznámý zloděj ukradl v čase od 18. do 20. listopadu z jednoho z areálů ve Vrahovické ulici. Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun," zmínila další zlodějinu Urbánková.

S prázdnou neodešel ani pachatel, který se v úterý vloupal do osobního motorového vozidla, zaparkovaného na parkovišti u jednoho z městských supermarketů. K události došlo v dopoledních hodinách. „Jednatřicetiletá žena si nechala na předním sedadle položenou kabelku. Lapka toho využil, do auta se vloupal a kabelku odnesl. Poškozená v ní kromě peněženky s penězi měla i osobní doklady, mobilní telefon, fotoaparát, klíče a další věci. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 21 tisíc korun," vyjmenovala Urbánková.

(red)

Foto: (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce