Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKrade se jak na běžícím páse, dávejte si pozor

Krade se jak na běžícím páse, dávejte si pozor
30.11.2013 10:04

Prostějov -  Strážníci mají v posledních dnech stále více napilno. Zaměstnávají je zloději, kteří kradou v obchodech. Předvánoční čas je pro ně obdobím žní. Během úterka jich chytili hned několik.

Během své úterní denní služby vyjížděly hlídky ke zlodějině několikrát. Například v nákupním středisku ve Vrahovicích strážníci přistihli šest lidí, kteří si chtěli takto přilepšit. Tím ovšem nájezdy zlodějů neskončily.

„Před osmou hodinou kolegové zadrželi ženu, která si do sukně odložila sedm kusů čokolád v hodnotě téměř šest set korun, za půl hodiny po té chytili další neplatičku.  Ta si zase schovala klobásy, kávu a sýry, to vše za pět set padesát korun. Aby toho nebylo málo, do třetice hlídka přistihla opět ženu. V následujících hodinách pak už byli dalšími pachateli drobných krádeží pánové. Snažili odnést drogistické zboží, nebo potraviny,“ vyjmenovala mluvčí Městské policie Prostějov Jana Adámková s tím, že všichni poputují ke správnímu řízení. V jednom případě se zlodějina řešila přímo na místě blokovou pokutou za pět set korun.

Nechávat tašku bez dozoru se opravdu nevyplácí

O tom se přesvědčila žena, která si pověsila kabelu na vozík a pustila se do nakupování. Nestřeženého okamžiku obratně využil neznámý zloděj.

„Zákaznice přišla nejen o obsah kabelky a tašku samotnou, ale také o klíče od bytu, které měla uvnitř. Čeká ji výměna zámku a s tím i další zbytečně vynaložené finanční náklady,“ doplnila Adámková s tím, že se nejedná jen o odložené tašky.

Je třeba sledovat i své okolí

Nepříjemnou situaci zažil muž středního věku. Při nakupování se mu pokusil z kapsy kabátu odcizit peněženku pětatřicetiletý muž z Ostravy.

„Šrajtofli se mu povedlo nepozorovaně vytáhnout a vložit do kapsy své bundy. Naštěstí pracovník bezpečnostní agentury si toho všiml, prostřednictvím monitorovacího zařízení a společně s kolegy ho drželi až do příjezdu strážníků,“ doplnila další případ mluvčí městské policie Adámková. (kaa)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce