Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKráčející bagr saje přehradu

Kráčející bagr saje přehradu
29.04.2011

Plumlov - Kráčející sací bagr odtěžuje v těchto dnech ze zavodněných lagun přehrady sedimenty, kamení a štěrk. Z hloubky zhruba tří metrů putují dlouhou hadicí ven. Plocha obou lagun zabírá zhruba 55 000 m2 a stroj by je měl zvládnout při dobrém počasí zhruba za týden.

Sací bagr sice začne oficiálně pracovat až v pondělí, už nyní ale čistí lokalitu „bagr" o ploše 25 000 m2.  U hráze pak čeká dalších 30 000 m2, ale s menší hloubkou. „Pokud bude dobré počasí, práce potrvá zhruba týden. V obou lokalitách odtěžíme sedimenty do hloubky 0,5 metru, přičemž zasažené nánosy jsou podle odborníků jen do 0,3 metru," informovala tisková mluvčí Povodí Moravy Veronika Hrdá.

Správce nádrže obě místa odtěžuje spíše z preventivních důvodů. „Například v lokalitě „bagr" byl před staletími lom. Proto jsou tam sedimenty spíše v podobě kamení a štěrků - na tomto místě tak nejsou usazeniny sinicemi výrazně zasažené," podotkla mluvčí. Voda v lagunách víceméně zůstane.
K dnešnímu dni je z přehrady odtěženo asi 170 000 m3 sedimentů.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář

Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce