Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKovošrot zaplatil za kradené lešení i rumpál

Kovošrot zaplatil za kradené lešení i rumpál
28.02.2014 09:45

Prostějovsko - Ocelový vrátek, třináct lešenářských trubek a několik železných tyčí posbíral po zahradách a prodal ve sběrných surovinách. Než na něj přišla policie, zloděj utržené peníze dávno utratil.

„Policisté z Prostějova objasnili dva případy krádeže železa, k nimž došlo během února ve Slatinkách a Čelechovicích na Hané. Oba má na svědomí osmatřicetiletý muž z Prostějovska, ke skutkům se přiznal,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ve Slatinkách na pozemku rekreační chaty našel sedmdesátikilový ocelový vrátek. V Čelechovicích na Hané se dostal přes plot na zahradu a odstěhoval z ní třináct lešenářských trubek a pět železných tyček. „V oplocení zahrady vytvořil díry, aby se dostal i na sousední zahradu, kde se mu zalíbily čtyři pozinkované trubky,“ popsala Urbánková. Přestože se škoda pohybuje v podstatě ve stokorunách, soud může zloději vyměřit až dvouletý trest vězení.

„Muž ukradené věci prodal do sběrných surovin a získané peníze použil pro vlastní potřebu. Včera mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení,“ doplnila Urbánková. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce