Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKotlíkové dotace odstartovaly

Kotlíkové dotace odstartovaly
28.03.2018 08:00

V polovině října loňského roku zahájil Olomoucký kraj příjem žádostí o dotaci na nový kotel. Do minuty po spuštění elektronické evidence přijal systém na šest set unikátních PID kódů, kterými se zájemci o dotaci registrovali. Ke konci února 2018 bylo evidováno 1 855 žádostí.

„Rada kraje projednala už tisícovku žádostí a 964 z nich schválila. Počítáme s tím, že by díky druhé vlně dotací mohlo být vyměněno až 1 800 starých topidel,“ sdělil Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

V druhém kole kotlíkových dotací rozdělí kraj 124 milionů korun, přičemž celkovou částku lze v případě potřeby navýšit až na 167 milionů. Svoje staré spotřebiče mohou lidé měnit za tepelná čerpadla, kotle na biomasu a plyn nebo na automatické kombinované kotle. Maximální výše dotace pro jednoho žadatele přitom činí 120 tisíc korun.

Veškeré informace o tom, jak vyplnit žádost a jak ji zaregistrovat, najdou na adrese: www.kr-olomoucky.cz/kotlikovedotace. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce