Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKostel povýšení svatého kříže půlmilionovou dotaci na varhany nedostane

Kostel povýšení svatého kříže půlmilionovou dotaci na varhany nedostane
12.04.2016 18:23

Dotaci ve výši 150 tisíc korun Římskokatolické farnosti Povýšení svatého Kříže Prostějov přiklepli dnes prostějovští zastupitelé na opravu zdejších varhan. Opozice žádala navýšení původní sto tisícové dotace na půl milionu.

„Chtěl  bych požádat o navýšení dotace na 500 tisíc korun,“ vznesl návrh zastupitel za KDU ČSL Petr Kousal s tím, že celková suma, kterou si oprava vyžádá, je 2,6 milionu korun. „Farníci již ze svého dali 400 tisíc korun,“ dodal Kousal. Jeho návrh podpořili zastupitelé za TOP09, ODS, i dalších opozičních klubů. Protinávrh podal radní Josef Augustin, který navrhl navýšení na 150 tisíc, František Fröml pak 300 tisíc.

První hlasování bylo označeno za zmatečné, část zastupitelů myslela, že hlasovala o návrhu Františka Frömla. Druhé hlasování o navýšení na 150 tisíc bylo schváleno 18 hlasy.

„Rada tuto dotaci důkladně prostudovala, ale musíme si uvědomit, že to není investice do majetku města,“ konstatovala náměstkyně Ivana Hemerková. (red)

Foto: nockostelu.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
reklama
banner

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce