Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKontrolní vážení vozidel prokázalo desítky přestupků

Kontrolní vážení vozidel prokázalo desítky přestupků
16.09.2019 08:19

Ve dnech 11. a 12. září 2019 proběhla krajská součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X – Kontrolní vážení vozidel“ zaměřená na vážení vozidel do 3,5 tuny a taktéž na dodržování zákona č. 361/2000 Sb.

Policisté z dálničního oddělení Kocourovec ve spolupráci s kolegy z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství se zaměřili na řidiče jedoucí po dálnici D 35, které kontrolovali na stanovišti u budovy dálničního oddělení Kocourovec.

„V průběhu opatření policisté zkontrolovali 30 vozidel. Zjistili 25 přestupků v dopravě, z toho 12 z nich vyřešili příkazem na místě v celkové výši 43 600 korun. V souvislosti s kontrolním vážením policisté oznámili 13 přestupků správním orgánům. Devět zahraničních řidičů na místě zaplatilo kauci ve výši 101 000 korun," uvedl tiskový mluvčí PČR Olomouckého kraje Libor Hejtman. (red)

Ilustrační foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce