Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKonopí sklizeno předčasně

Konopí sklizeno předčasně
30.08.2011

Policisté Dušanu Dvořákovi z Ospělova zabavili i masti

 Prostějovsko - V pondělí dopoledne zkonfiskovali v Ospělově na Konicku prostějovští policisté 55 rostlin konopí. Z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy je podezřelý pěstitel zabavených rostlin Dušan Dvořák. Za tři roky je to již potřetí, co policisté ze stejného důvodu v Ospělově zasahovali.

Dušan Dvořák je známý léčitel a propagátor konopí. Po prvním zjištění, že pěstuje rostliny s obsahem THC mu byl udělen podmínečný trest. Za loňskou úrodu soudní řízení ještě neskončilo, soud by měl rozhodnout v říjnu tohoto roku. Po letošním zásahu policistů řekl pro ČTK: „Pod rouškou zákona tady vraždí lidi. Rostlin si odtud odváželi 68, je to spousty léčiva, které zachrání lidi, zlepší jim život."

Policisté provedli na základě soudního příkazu prohlídku domu a pozemků při rodinném domku Dušana Dvořáka. Kromě 55 rostlin odvezli neupřesněné množství sušených listů a sušených vrcholíků, dále masti a různé tablety. „Vydaný rostlinný materiál bude zaslán k odbornému zkoumání na Odbor kriminalistické techniky a expertiz, kde bude zkoumáním zjištěno, zda rostlinná hmota obsahuje omamné a psychotropní látky, její množství a další skutečnosti důležité pro trestní řízení," uvedla prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová.

(eše)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce