Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKonici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami

Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami
05.01.2014 10:44

Konicko – Doslova invazi koledníků zažilo včera Konicko. Třiašedesát vesnických sídel obešlo tři sta sedmdesát dětí převlečených za Kašpary, Melichary nebo Baltazary. Během dne přinesly sto deset naplněných pokladniček na konickou faru, kde měla Tříkrálová sbírka hlavní stan.

„V terénu máme devadesát tři skupinek. Rozváží je pět aut. O půl čtvrté se tu všichni sejdeme a budeme si sdělovat zážitky. Už teď jsou dobrovolníci zpátky s dvaačtyřiceti pokladničkami,“ shrnula situaci v sobotu chvíli po poledni koordinátorka sbírky Naděžda Páleníková. Zatímco nevěděla, kam na faře dřív skočit, dobrovolníci, kluci a holky, se buď převlékali do kostýmů na chodbě, nebo se posilňovali polévkou, gulášem a sekanou u rozestavěných stolů. Občerstvení včetně oběda pro koledníky je v Konici tradiční zvyklostí.

„Poprvé? To ne, chodím každý rok. Kdybych nebyl loni nemocný, bylo by to už počtvrté,“ pochlubil se hrdě osmiletý František Hájek, který s tátou a dalšími dvěma parťáky právě vyrážel ze dveří fary. Koledovali v sobotu v Ladíně, kolik donesli, to ještě včera přesně nevěděli.

„Obsah všech pokladniček začneme počítat až v pondělí. Výtěžek Tříkrálové sbírky u nás v regionu budeme znát ve čtvrtek,“ vysvětlila Naděžda Páleníková. Loni obyvatelé Konice a okolí darovali na charitativní účely více než čtyři sta tisíc. Peníze opět půjdou na pomoc potřebným. V Konici se dostanou k sociálně slabým rodinám a přispějí i na vybavení pečovatelské služby. (das)

Na konické faře to bylo včera jako v úle. Foto: D. Sekanina

Čtěte také:

Tříkráloví koledníci vyrazí do ulic už počtrnácté

Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami Konici a okolí obešlo 370 králů s kasičkami

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce