Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKomentář: Mají co skrývat?

31.10.2011

Prostějov - Nevím, co je tak složitého odpovědět na pár naprosto banálních otázek, které regionální tisk položil prostějovským zastupitelům ohledně jejich majetkových poměrů - v čem jezdíte, v čem bydlíte, kde trávíte odpočinek, vaše koníčky, přispíváte na charitu? Neodpověděli čtyři (nikoliv tři...Chápu - pan Peichel je nedotknutelný). Jmenovitě: Zdeněk Peichel, Radek Zacpal, Radim Fiala (všichni ODS) a z „opačné strany barikády" Václav Šmíd z KSČM.

Chápal bych takový postoj od představitelů ODS - až na tři ale odpověděli všichni, dokonce jim to ani nedělalo problém. Samozřejmě našly se i výjimky. Jeden měl asi strach, aby mu prostí lidé nezáviděli, na jaký majetek si přišel díky jejich voličské naivitě a vynikajícímu „podnikatelskému" prostředí při zadávání veřejných zakázek v našem městě. U toho dalšího bych tipoval nechuť ukazovat rozsáhlou sbírku šortek. Naprosto nepochopitelné se mi to jeví u poslance „proti dluhům a bankrotu". Doufejme, že by se u něj nenašel kostlivec ve skříni.

Jednání Václava Šmída, zastupitele za KSČM a člena jejího vrcholného orgánu, se může zdát zainteresovaným nepochopitelné. Ne však znalcům místního Kocourkova. Ti znají Václava Šmída pouze jako největšího komunistobijce ve městě. Kam se hrabe Leopold Färber. Třeba časem vznikne pod vedením pana Šmída obnovená protektorátní Liga proti bolševismu... Co tedy Václav skrývá? Auroru na zahradě? Svatební fotografii s majitelem největší stavební firmy? Předplatné Večerníku? Cibulkovy seznamy? Záznam seriálu Okres na severu?

Transparentnost, kterou ohlupoval Václav Šmíd vlastní voliče, aby pak záhy podpořil velkou koalici a vyléval žluč na představitele, na které se slzou v oku nostalgicky vzpomíná jeho voličská základna, má jistě své meze. A brát od voličů bianco šek, to je už folklór. Koneckonců ne mezi nimi, ale v dozorčích radách je pak čtyři roky zašitý.

Naštěstí ostatní zastupitelé nedělali z vlastnictví bytu, auta nebo rekreačního objektu nepřekonatelný problém. I neodpovězení je však odpovědí. A v takovém poměru 3:1 přesvědčivě vítězí ODS. Pak je tedy načase použít její volební heslo - RESET! A to totální.

Martin Peč


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce