Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKolik stála zima

Kolik stála zima
12.05.2018 06:30

V porovnání s minulým zimním obdobím 2016/2017 se jedná o téměř srovnatelné náklady. Zimní období v čase listopad – prosinec 2017 a leden – březen 2018 si celkově vyžádalo na údržbu náklady ve výši 3 428 701 Kč včetně s DPH.

V porovnání s minulým zimním obdobím 2016/2017, kde bylo vyčerpáno 3 311 444 Kč včetně DPH, se jedná o téměř srovnatelné náklady.

„Údržbu v zimních měsících pro město Prostějov zajišťuje společnost FCC Prostějov, s.r.o., která se na základě Smlouvy pro správu, opravy a údržbu místních komunikací ve městě Prostějov, stará o schůdnost chodníků a sjízdnost místních komunikaci. Zimní údržba místních komunikací obsahuje zabezpečení pohotovostní služby dispečera, řidičů a techniky, plužení a posyp s použitím posypové soli a písku, ruční úklid sněhu z autobusových zastávek a přechodů pro chodce,“ upřesnil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

(Zdroj a foto: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce