Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok

Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok
31.07.2013 09:09

Prostějov – Cyklostezka od místního nádraží končí uprostřed Martinákovy ulice. Výzvu: Cyklisto, sesedni z kola, však bere vážně málokdo. Kolaři pokračují dál, seskočit se jim nechce a sjet bezpečně na silnici nemají kde. O rozbité a vyviklané dlaždice se tak s nimi dělí chodci. Příští rok by tu měli mít svou vlastní stezku pěší i cyklisté, kteří se navíc v budoucnu napojí na cyklotrasu přes železniční přejezd do ulice Pod Kosířem a dále pak do Smržic.

Odbor investic už ukázal radním svou představu. Jednali o ní v úterý. „V první fázi jsme se bavili o vyčlenění peněz na protažení cyklostezky od místního nádraží kolem samoobsluhy na rohu Martinákovy ulice až po prostor za kolejemi,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer.

„Byl bych rád, kdyby tento první úsek začal sloužit už příští rok. V návaznosti na něj chceme vybudovat cyklostezku po východní straně ulice Pod Kosířem ke Sportcentru, kde se napojí na cyklostezku do Smržic,“ potvrdil vedoucí odboru investic prostějovského magistrátu Antonín Zajíček.

Představa na papíře už existuje, procedura spojená s územním a stavebním řízením se teprve rozběhne. (das)

Seriál Cyklostezka v Martinákově ulici bude mít pokračování příští rok. Foto: D. Sekanina

Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok Kola sjíždí na rozbité dlaždice mezi chodce. Cyklostezka se protáhne příští rok

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce