Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKoho ocení kraj za přínos v oblasti kultury? Nominujte!

Koho ocení kraj za přínos v oblasti kultury? Nominujte!
30.11.2013 16:20

Prostějov, Olomoucký kraj - Už zítra mohou lidé začít nominovat ty, kteří si podle jejich mínění zaslouží Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Kraj ocenění uděluje za celoživotní přínos v kultuře, výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultuře a také za práci v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot. Udělovat se bude cena veřejnosti a též osobnost roku. 

Od neděle mohou lidé i organizace posílat na adresu olomouckého hejtmanství návrhy na udělení Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2013. Kraj ceny tradičně uděluje za celoživotní přínos v oblasti kultury, výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultury a v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot. Nebude chybět ani ohodnocení osobnosti roku a cena veřejnosti. Nominace hejtmanství uzavře 27. ledna.

O Ceně veřejnosti za výjimečný počin v oblasti kultury rozhodne, prostřednictvím internetu, veřejnost. Výzvu k tomuto hlasování hejtmanství zveřejní 10. února. Své návrhy, lidé i organizace, mohou posílat přímo na adresu krajského úřadu, nebo elektronickou cestou se zaručeným elektronickým podpisem či datovou schránkou.

Loňská trojice oceněných

Z loňské ceny za výjimečný počin roku v oblasti umění, konkrétně literatury, se mohli radovat členové historického a státovědného klubu z Prostějova, díky nimž vyšla publikace Osobnosti Prostějovska. Další trofej si odnesl Josefkol. Z deseti nominovaných se v anketě o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2012 umístil pátý ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského a kočárnického v Čechách pod Kosířem a to na třetím místě. Cenu veřejnosti získal i loňský jubilejní ročník prostějovských Hanáckých slavností.

Co musí nominace obsahovat?

V případě, že se jedná o návrh na ocenění fyzické osoby, musí nominace obsahovat všechny údaje, které hejtmanství uvádí na svých webových stránkách. O udělení cen bude rozhodovat Zastupitelstvo Olomouckého kraje. O udělení Ceny veřejnosti za výjimečný počin v oblasti kultury, bude svým hlasováním, prostřednictvím internetu, rozhodovat veřejnost. Z každé emailové schránky je možné hlasovat pouze jednou a pro jedinou osobnost nebo aktivitu. (kaa)

Kdo v loni získal cenu veřejnosti?

Název nominované akce

hlasy

1

„Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století“, nové stálé expozice Vlastivědné muzeum Jesenicka

670

2

Setkání Hanáků na Svatováclavských hodech v Tovačově, III. setkání

477

3

JOSEFKOL, V. ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského a kočárnického, Čechy pod Kosířem

394

4

Pekařovská pouť, 9. ročník

193

5

Festival Blues Alive Šumperk, 17. ročník

173

6

„Příroda Olomouckého kraje“ a „Olomouc - patnáct století města“, nové stálé expozice Vlastivědného muzea v Olomouci

150

7

Hanácké slavnosti, Prostějov, 30. ročník

149

8

Festival Opera Schrattenbach 2012, Olomouc

60

9

Koncert José Cury v Olomouci

53

10

Přehlídka animovaného filmu (PAF), Olomouc, 11. ročník

30

Ilustrační foto: archivZpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce