Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKlobouk dolů, hoši!

Klobouk dolů, hoši!
03.07.2019 08:24

Pokud někdy čteme o tom, jak hasiči zasahovali u nehod či živelných pohrom, řekneme si, jo, jsou to borci. Jenže, když jsme sami přímými svědky jejich zásahu, většinou se na to díváme trochu jinýma očima. Ono se nás to totiž daleko víc dotkne. Přesně to se stalo naší čtenářce, která byla svědkem pádu stromu v Rumunské ulici.

„Ten smrk byl nad střechu třípatrového domu se zvýšeným přízemím, takže měl asi tak 18 až 20 metrů. Stála jsem na lodžii a těšila se, jak voda osvěží vzduch. Najednou přišel poryv větru a strom pomalu padal. Teprve po dopadu se ozvala rána. Padal důstojně a je ho velká škoda. Naštěstí neudělal žádnou škodu, jen padl. Netrvalo ani dvě hodiny a přijela parta hasičů. Měli po celém okrese spoustu akutních výjezdů, přesto přijeli, aby ani následně strom nezpůsobil škody. Stačilo zhruba čtvrt hodiny a vrchol smrku odstranili ze střechy garáží, ořezali větve, kmen rozřízli na několik částí a nachystali vše k odvozu. Klobouk dolů, hoši. Jste neskuteční borci a zasloužíte velký dík," napsala čtenářka. A my se k jejímu poděkování připojujeme.

(Text a foto: ok)

Klobouk dolů, hoši!

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce