Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKino Metro boduje

Kino Metro boduje
10.01.2020 09:18

Kino Metro 70 se v roce 2018 stalo členem prestižní evropské sítě kin Europa Cinemas, loni získalo titul evropské kino měsíce a letos bude jeho ředitelka Barbora Kucsa Prágerová „soudcovat“ na světovém filmovém festivalu v Cannes.

Kino se v roce 2018 stalo členem evropské sítě kin Europa, což s sebou nese nárok na pravidelnou každoroční finanční podporu kina v závislosti na tom, jak se mu daří naplňovat zadaná kritéria. Za první rok členství byla kinu přiznána částka ve výši 230 tisíc korun, které jsou určené především na podporu evropského filmu.

Evropská síť kin si prostějovského kina a jeho aktivit opravdu pečlivě všímá, v listopadu loňského roku mu dokonce udělila titul evropské kino měsíce, a to prostřednictvím odborné platformy pro filmové profesionály ze střední a východní Evropy a Pobaltí Film New Europe. V roce letošním zase byla ředitelka kina pozvána, aby se stala jednou ze čtyř evropských porotců soutěže Directors' Fortnight na nejvýznamnějším světovém filmovém festivalu v Cannes.

„Považujeme ohlas, jaký má prostějovské kino v této evropské instituci za výjimečný a máme radost, kam se kino za poslední tři roky své činnosti posunulo. Od roku 2017 stoupá kinu každoročně návštěvnost o cca 10 tisíc diváků, v roce 2019 přišlo do Metra 70 bezmála 76 tisíc fanoušků kinematografie. I kvůli nim rozšíří kino letos významně své služby a v řádu měsíců otevře zcela novou kinokavárnu ve foyer. V tisku se objevila informace, že kavárna je již hotová, to však je maličko předběžné, byť na realizaci se pracuje a kino se na provoz již teď chystá například doplňováním technického parku. Již od ledna však v novém projekčním prostoru probíhá program, a to jak filmový, tak další - třeba animační dílna pro děti či filmový kvíz,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má kulturní oblast, mimo jiné, ve své gesci. Jak doplnila, velký podíl návštěvnosti kina tvoří děti, a to i ty školou povinné - Metro 70 pořádá velké množství představení pro mateřinky, starší žáky i děti ze školních družin. Dále si v programu přijdou na své vedle diváků kasovních trháků i senioři, rodiče s dětmi, milovníci výtvarného umění i světového divadla, klubisté a zájemci o současnou uměleckou kinematografii. (red)

Ilustrační foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce