Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKemp na přehradě dostal stříbrnou medaili. Od inspektorů Novy

Kemp na přehradě dostal stříbrnou medaili. Od inspektorů Novy
20.08.2019 07:53

Prázdninový inspektor televize Nova se v minulých dnech vypravil k břehům Plumlovské přehrady na Hané. Hodnotil kemp v Mostkovicích, kam jezdí lidé hlavně kvůli koupání, procházkám v lese, ale i nedalekým památkám.

Rozsáhlý autokemp Přehrada v Mostkovicích leží zhruba deset kilometrů od Prostějova, na jižní straně největší vodní nádrže Olomouckého kraje. Na první pohled klidné místo je z velké části schované v zeleni, desítky stromů poskytují stín i přímo v areálu. Přestože některá místa prozrazují, že kemp stál už za minulého režimu, žádný nespokojený návštěvník se v něm nenacházel.

Pobyt můžete prožít ve vlastním stanu, ve dvou až pětilůžkových chatkách, v přívěsu nebo karavanu. Noc ve stanu vyjde na šedesát korun, v chatce pak od sto šedesáti. Za psa si připlatíte padesátikorunu.

„Některé původní dvojlůžkové chatky nahradily nové, ostatní aktuálně rekonstruujeme,“ popsala zástupkyně vedoucí kempu Klára Nováková. Záchody a sprchy jsou v kempu jak původní, tak zrekonstruované. Nejsou sice žádný přepych, je v nich ale čisto. Dobrou zprávu mají v kempu pro ty, kteří se rádi a často sprchují. Za teplou vodu se totiž neplatí.

Ceny občerstvení v kempu rozhodně přemrštěné nejsou. Čepovaná desítka nebo limonáda vyjde na 27 korun, káva na 22 korun a párek v rohlíku na 20 korun. Na kuřecí řízek nebo smažený sýr vám postačí 60 korun, za obrovskou porci hranolků dáte 30 korun.

Kromě bohatě zásobeného bufetu a restaurace návštěvníci velmi oceňují místní udírnu. Z komína se kouří denně a cokoliv vepřového vás vyjde na 32 korun za deset deka.

Přestože kemp leží hned nad hrází přehrady, cesta na pláž, kde se můžete vykoupat, zabere jen několik minut chůze. Navíc si zde můžete půjčit si lodičky nebo šlapadla.

Autokemp Přehrada v Mostkovicích na Prostějovsku není pro náročné, ale stříbrnou medaili si právem zaslouží.

(Zdroj: TN nova)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce