Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKdo s koho v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2018

Kdo s koho v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2018
31.07.2018 08:06

Druhý ročník prestižní soutěže Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje je tu! Rok se s rokem sešel a po obrovském úspěchu 1. ročníku soutěže vyhlásil Olomoucký kraj již druhý ročník! Jaká novinka vás na cestách nejvíce okouzlila, byly to Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové, nebo to byla Poštovní štola ve Zlatých Horách? Byl nejlepší gastronomickou událostí v Olomouckém kraji tvarůžkový festival, nebo setkání milovníků sladkého v Čokoládových lázních ve Velkých Losinách? A kam s rodinou nejraději vyrážíte, je to Sport & Relax areál Bozéňov, nebo preferujete Krokodýlka v Olomouci? Pro své favority mohou teď lidé hlasovat prostřednictvím stránek www.cenykraje.cz. I jeden hlas může rozhodnout!

Hejtmanství právě spustilo internetové hlasování a veřejnost může účastí v něm soutěžit o hodnotné ceny. Letos mohou lidé nově hlasovat v následujících kategoriích: Novinka v cestovním ruchu, místo s faktorem „genius loci," family friendly zařízení, nejlepší gastronomická akce a cyklistická destinace. Olomoucký kraj soutěž realizuje proto, aby do regionu přilákal ještě více návštěvníků a odměnil ty, jež v oblasti cestovního ruchu aktivně pracují.

Letošní finalisty ankety vybrala odborná porota na základě nominací vzešlých od turistických informačních center z celého kraje. Tři medailisté v každé kategorii budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru ve čtvrtek 6. září 2018 v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Nominovaní finalisté:

Novinka v cestovním ruchu

* Poštovní štola Zlaté Hory

* Bike park Kareš v Koutech nad Desnou

* Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové

* Půjčovna lodiček a šlapadel v Hranicích

* Plavby Přerov - poznávací plavby po Bečvě

Místo s faktorem ,, genius loci"

* Kostelíček Božího těla u Bludova

* Zámek Čechy pod Kosířem

* Parkánové zahrady Olomouc

* Tančírna v Račím údolí

* Andělárium Rejchartice

Family friendly zařízení

* Park Sportu Hrubá Voda

* SKILAND Ostružná

* Sport & Relax areál Bozéňov

* Krokodýlek Olomouc

* Půjčovna lodí In life Morava

Gastronomická akce

* Extrem food festival Olomouc

* Čokoládové lázně ve Velkých Losinách

* Garden Food Festival v Olomouci

* Olomoucký tvarůžkový festival

* Bio Slavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem

Cyklistická destinace

* Jescyklo - jesenické cyklotrasy

* Kolovna Kraličák

* Litovelské Pomoraví

* Rychlebské stezky

* Cyklostezka Bečva

Pro své favority mohou teď lidé hlasovat prostřednictvím stránek www.cenykraje.cz. Hejtmanství právě spustilo internetové hlasování a veřejnost může účastí v něm soutěžit o hodnotné ceny až do 20. srpna. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce