Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKavárna v zámku hledá nového nájemce

Kavárna v zámku hledá nového nájemce
29.09.2018 07:46

Rada města Prostějova vyhlašuje záměr pronájmu prostoru sloužícího podnikání o celkové rozloze 195,82 metrů čtverečních na Pernštýnském náměstí v Prostějově. 

Rada města Prostějova dne 27. 6. 2017 schválila pronájem prostoru Leo Dvořákovi, za účelem provozování kavárny, vinného baru a městské galerie. Pronájem prostoru sloužícího podnikání – kavárny o celkové rozloze 135,82 m² v budově zámku získal jako jediný zájemce. Nabídnuté nájemné činilo 6 000 Kč/měsíčně s inflační doložkou. „Dne 30. 8. 2018 nájemce podal výpověď nájmu. Šestiměsíční výpovědní lhůta začíná běžet dne 1. 9. 2018 a končí ke dni 28. 2. 2019. Tříměsíční výpovědní lhůta nájmu pozemku pak začíná běžet dne 1. 9. 2018 a končí ke dni 30. 11. 2018. V případě, že by se našel nový zájemce, je možno přistoupit na dohodu o ukončení nájmu ve zkrácené lhůtě,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Prostory po Kavárně Gallery Dvořák budou pronajaty za těchto podmínek:

- formou neveřejného vícekriteriálního řízení (forma obálkové metody)

- za nabídnuté roční (měsíční) nájemné s inflační doložkou

- s vyloučením provozování výherních hracích přístrojů, prodeje erotického zboží apod.

- zaplacení poplatku za přijetí žádosti ve výši 500 Kč na pokladně Domovní správy Prostějov, s.r.o.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce