Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKatčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro

Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro
29.03.2015 11:40

I přes špatné předpovědi počasí, ráno svítilo slunce, což dávalo naději, že návštěva rezervace bude v pohodě. Jelikož je víkend, počítalo se s větším počtem návštěvníků, proto jsem v osm ráno odchytla první autobus mířící do Medellinu a nechala se odvézt do 24 km vzdálené rezervace. Cenu jsem odhadla na 3 tisíce pesos, které výběrčímu stačily (na zpáteční cestě po mě řidič chtěl 5 tisíc).

Vstupné do soukromé rezervace je pro návštěvníky bez rezervovaného ubytování 8 tisíc pesos. Ubytování v areálu v některé z chat se pohybuje od 90 tisíc pesos za noc. Jsou v tom sice tři jídla, ale místní atrakce již ne. Kromě procházky soutězkou kolem řeky a opalování se, je možné si užít rafting (kategorie I., což je spíš taková projížďka bez adrenalinu), canopy tour (oproti těm v Kostarice slabý odvar, tedy pro mě) nebo speleologickou výpravu jeskyní Cueva de los Guacharos. Cena se oproti údajům v Lonely Planet téměř zdvojnásobila a tříhodinové dobrodružství stojí 15 tisíc pesos.

Já jsem se vydala na objevnou cestu podél řeky. Rezervace se pomalu plnila lidmi, tak jsem pokračovala dál, abych viděla co nejvíce bez lidí. Již první pláž Playa de Marmol mě lákala k vykoupání. Pokračovala jsem ale po úzké cestičce dál. V jednom momentu jsem se prudce zastavila a zírala na cestu před sebou. Obrovská tarantule stála přímo uprostřed. Chvíli jsem byla v šoku z toho, co jsem viděla před sebou. Představa, že ji budu muset nějak obejít, mě děsila.Vzala jsem kámen a snažila ji vykamenovat z cesty. Vždy jen tak odporně poskočila, ale zůstala na cestě. Když už byla relativně na okraji cesty, odhodlala jsem se a velmi rychle ji obešla. Fuj! Během další cesty jsem doufala, že nenarazím na další.

Došla jsem až k místu označenému La Danta. Dál to bylo již náročnější a nebyla jsem si jistá, kam bych došla. I v mapě byla La Danta jako poslední bod. I když by se určitě dalo dál objevovat. Ale měla jsem chuť to někde zapíchnout a smočit se v řece.

Na chvíli jsem se tedy upíchla na břehu u východu z jeskyně Cueva de los Guacharos a vlezla do vody. Byla docela osvěžující. Pak jsem se přesunula na Playa de Marmol a tam jsem do vody vlezla ještě několikrát. O půl druhé se přihlásil ke slovu hlad. I když jsem nechtěla utrácet, dala jsem si místní meníčko sestávající z rýže, cizrny, salátu a kuřecího masa.

Ještě chvíli jsem jen tak bendila po okolí a pak se vydala chytit autobus nazpět. Čekala jsem asi 20 minut, než projížděl mikrobus mířící z Medellinu do Doradalu. Podvečer jsem strávila v městečku.

Vaše Katka

Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro Katčin výlet do rezervace Kaňon Rio Claro

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce