Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKASC: Není proč ho bourat, budova je v bezvadném stavu, říká bezpečnostní technik

KASC: Není proč ho bourat, budova je v bezvadném stavu, říká bezpečnostní technik
23.03.2012

Prostějov - Co se týče exkurze do prostor Společenského domu Prostějov (informovali jsme), pouze jsem nedoporučil vodit návštěvy ve velkém počtu do prostor, kde jsou umístěna vyhrazená zařízení - plynová, elektrická tlaková a zdvihací. Tam má přístup pouze obsluha. Ostatní prostory jsou přístupné bez omezení. Dřivější ředitel a údržbář péči podceňovali, nyní je budova v bezvadném stavu.

Z neschopného údržbáře se přes noc stal šéf odborů

Dříve to bylo horší, protože jak vedení, tak bývalá údržba tyto věci dosti podceňovali. Jako příklad mohu uvést klapky na odvod tepla a kouře. Když jsem přišel, byly nefunkční a děravé - tekla přes ně voda na jeviště, kde byla několik let (!) chytána do kýblů. S novým ředitelem a údržbářem jsme je spravili a hlavně rozchodili. Původní údržbář je měl každý měsíc zkoušet. Když jsem po něm chtěl, ať mi to předvede, ani „chudák" nevěděl, jak se to dělá. Tak jsem o něm podal hlášení, ředitel ho chtěl vyhodit, ale ejhle, v mžiku byl šéfem odborů a již vyhodit nešel...

Vše v bezvadném stavu

Místa, kam jsem nedoporučil vodit větší počty návštěv, jsou nafocena a k dispozici u ředitele Společenského domu. Pokud by se v těchto prostorách někomu něco stalo, byl by to problém. Ostatní plochy KASC jsou přístupné bez omezení. Návštěvníkům nehrozí žádné nebezpečí, neboť všechna zařízení jsou od doby, kdy tam dělám bezpečnost a požární ochranu, pravidelně revidována a kontrolována.
K vylepšení provozu by to chtělo nějaké investice do modernizace (např. po dvaceti letech vyměnit kotel za účinnější - úspora na topení, apod.).

Jinak budova je bezvadném stavu a nevím o ničem, proč by se měla bourat.Miroslav Hanák, bezpečnostní technik

Foto: (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     


Další články:související kauzy |
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce