Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKandidátku ODS u nás povede jeden z nejchytřejších Čechů

Kandidátku ODS u nás povede jeden z nejchytřejších Čechů
30.04.2014 07:28

Prostějovští občanští demokraté rozhodli o složení prvních míst jejich kandidátky pro podzimní volby do prostějovského zastupitelstva. Jako lídr stranu do voleb povede Tomáš Blumenstein - předseda celostátní organizace Mensa ČR, která sdružuje lidi s vysokou inteligencí. Blumenstein je v současnosti prostějovským zastupitelem a zasadil se například o další zprůhlednění městských zakázek v oblasti IT. Před čtyřmi lety ho Prostějované do zastupitelstva vykroužkovali z nevolitelného místa pomocí preferenčních hlasů.

Na druhém místě kandidátky bude předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a současná radní pro kulturu Milada Sokolová. Ta stojí například za úspěšným projektem maleb na hradbách ve Školní ulici a řadou dalších kulturních a ekologických aktivit, které do konce dotáhl Okrašlovací spolek.

Novou tváří v městské politice, ale také výraznou osobností, bude trojka "modré" kandidátky - předseda Olomouckého krajského volejbalového svazu a také Hanácké volejbalové ligy Jan Zatloukal, který profesně působí jako pedagog ve Sportcentru - domě dětí a mládeže.

Na kandidátce za ním následuje manažer firmy EON Pavel Vavrouch, který již v 90. letech v prostějovském zastupitelstvu zasedal a v současnosti pracuje ve sportovní komisi.

S podporou nestranických osobností

Na pozici číslo pět se objevuje první z řady nestranických osobností, které kandidátku ODS posílily. Je jí učitelka a vedoucí pracovnice Mateřské školy v ulici Aloise Krále Lenka Růžičková.

Z nestranických osobností na kandidátce figuruje také zakladatel úspěšné charitativní organizace Pomáháme tancem, která mimo jiné každoročně naplní největší prostějovský sál mladými lidmi během již tradičního plesu a vybere desetitisíce pro potřebné, Tomáš Lázna.

Občanským demokratům nebude chybět ani posila ze sportovního světa. Kandidovat za ně totiž bude například bývalý kapitán hokejových Jestřábů Petr "Pupa" Doseděl.

"Přítomnost nestranických osobností dokládá, že je ODS v Prostějově otevřenou stranou, která neváhá postavit na svou kandidátku výrazné tváře z různých oborů. Jako pravicovou stranu nás bude zároveň zastupovat i řada živnostníků a majitelů menších firem, a to nejenom z našich řad." upřesnil Tomáš Blumenstein.

ODS překvapí programem

Občanští demokraté současně začali představovat první programové body. Kromě hesla „Radnice bez záclon“, kterým navazují na úspěšnou snahu o zveřejňování veškerých faktur, výběrových řízení a dalších materiálů na www stránkách města a slibují zveřejňování všech smluv před jejich skutečným podpisem a dohledatelnost každé koruny utracené z městských peněz, vytáhli také téma úplného zrušení poplatků za odpady. Tvrdí, že se nejedná o populismus, ale snahu snížit daňové zatížení občanů alespoň tam, kde to může město jednoznačně ovlivnit, odkazují se na teplického primátora Kuberu (ODS), který podobné opatření ve svém městě zavedl již dávno, a také uvádějí, kde potřebné miliony od roku 2016 ušetří. (der)

 


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce