Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskKam v sobotu? Do ZOO Zlín na Halloween

Kam v sobotu? Do ZOO Zlín na Halloween
29.10.2015 16:43

Zlínská zoo připravuje na sobotu 31. října zcela speciální návštěvu areálu v duchu svátku Halloween. Všichni návštěvníci tak budou mít jedinečnou šanci vychutnat si strašidelnou procházku areálem zoo a užít si čarodějnic, duchů, kostlivců, pavouků a také originálních dýňových aranžmá. Dýně však udělají radost i zvířatům. Do výběhů surikat, hyen, slonů, tapírů nebo medvědů pracovníci zoo umístí vydlabané nebo plné dýně. O skvělé zážitky tak rozhodně nebude nouze.

Chybět nebude ani tradiční dlabání dýní. Od půl druhé si zájemci budou moci vydlabat svou vlastní „dýňovou lampičku“ na nádvoří zámku Lešná. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, doporučujeme proto vzít lampiony s sebou. Pro všechny případy však u hlavního a sezónního vstupu zoo nabídne od 13.00 hod. k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion, svíčku a držátko.

Svou premiéru bude mít halloweenská komentovaná prohlídka zoo. Těšit se můžete na strašidelné povídání o zahradě a pohádkových bytostech, na děti pak čekají různá překvapení. Prohlídka odstartuje v 15.30 hodin u tropické haly.

Strašidelná výzdoba zoo bude k vidění během celého víkendu (tzn. 31.10. a 1.1.), v závislosti na počasí také v průběhu prvního listopadového týdne.

Návštěvníci, kteří během víkendu 31.10. a 1.11. zavítají do areálu zahrady v halloweenském kostýmu, získají při vstupu hezký dárek! (red)

 

Foto ZOO Zlín


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce