Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJumping Drums rozjede večer bubenickou show

Jumping Drums rozjede večer bubenickou show
31.10.2013 09:45

Prostějov - Jumping Drums. Tisíce lidí vidělo jejich show East a South. Mluvili o nich jako o zjevení na hudebním nebi. Nejnovější bubenická show Jumping Drums West -Odkaz posledních Aztéků je na programu prostějovského divadla dnes večer.

„Bubenické seskupení Jumping Drums velmi dobře zná mladé lidi,“ říká ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. „Jejich koncerty jsou každoročně součástí naší programové nabídky pro školy. Atmosféra těchto produkcí je nabitá neuvěřitelnou energií a školáci po skončení jen neradi opouštějí sedadla,“ dodává ředitelka divadla s tím, že dnešní koncert tak může být úžasným rodinným zážitkem.

Vystoupení Jumping Drums není zařazeno v žádném abonentním programu a všechny vstupenky na něj byly a jsou ve volném prodeji. „Zájemce mohu ujistit, že lístky ještě seženou,“ vzkázala dnes dopoledne Jana Maršálková.

„Prostřednictvím strhujícího bubenického umění, stovky bubnů a perkusí i unikátních aztéckých masek prožijete nádhernou show plnou jemných melodií, pomalých, ale i doslova válečných rytmů. Koncert je hudebním ztvárněním zrodu a úpadku tajemné civilizace, střetu dvou světů duchovna a reality, který nám svým příběhem posílá důležitý vzkaz,“ nastínil ideu bubenické show, která začíná v 19 hodin, lídr Jumping Drums Ivo Batoušek. (eze, das)

Prostějovské divadlo. Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce