Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJízdné dětí do 15 let, studentů od 15 do 26 let a seniorů nad 65 let bude levnější

Jízdné dětí do 15 let, studentů od 15 do 26 let a seniorů nad 65 let bude levnější
15.05.2018 07:50

Na základě rozhodnutí vlády budou od září letošního roku větší slevy jízdného u dětí do 15 let, studentů od 15 do 26 let a seniorů nad 65 let. Tyto slevy se týkají vlakové dopravy a příměstské autobusové dopravy. U uvedených skupin cestujících byla doposud zavedena sleva ve výši 50 procent z ceny normálního jízdného, nově bude tato sleva dosahovat 75 procent. Snížení tržeb jízdného bude u vlakové dopravy a příměstské autobusové dopravy kompenzovat dopravcům stát.

Navýšení slev se netýká městské hromadné dopravy, proto se jí ani nedotýká případná kompenzace snížení tržeb ze strany státu. Přes tuto skutečnost se vedení města rozhodlo zavést uvedené zvýšení slev i v Městské hromadné dopravě v Prostějově.

„Důvodem je to, že MHD v Prostějově je součástí Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje a je vhodné, aby byl zachován jednotný tarif zavedený ve spojích zařazených do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. Dalším důvodem je hledisko sociální, protože cestující, kterých se slevy týkají, patří do nízkopříjmových skupin obyvatelstva,“ uvedla primátorka města Alena Rašková a doplnila, že pro seniory nad 70 let je v Prostějově již několik let doprava zdarma.

Ceny jízdného by měly být sníženy pravděpodobně od září tohoto roku. (red)

Ilustrační foto: FTL


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce