Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJízda primátorů – můžete být u toho!

Jízda primátorů – můžete být u toho!
17.09.2019 08:03

Evropský týden mobility letos vyvrcholí netradiční cyklistickou událostí. V sobotu 21. září 2019 vyrazí tři skupiny cyklistů z Olomouce, Přerova a Prostějova. Cílem bude fara v Dubu nad Moravou. Každý peloton bude mít na špici primátora svého města: Olomouc Mirka Žbánka, Přerov Petra Měřínského a Prostějov Františka Juru. Přidáte se?

Každou skupinu takzvané hvězdicové cyklojízdy mohou doprovázet zájemci z řad veřejnosti.

„Zveme proto srdečně všechny, kteří jsou cykloturistice a cestování na kolech nakloněni. Společně pojedeme do cíle v Dubu nad Moravou se zastávkami v Biskupicích a Klopotovicích, kde se setkáme s tamními občany,“ nastínil průběh cesty primátor František Jura.

Po krátkých pauzách dojede celý peloton k Poutnímu kostelu Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou. Zde se v 11:00 setkají všechny primátorské pelotony a následně až do odpoledních hodin bude probíhat kulturní program.

„Prostějov rozhodně nestojí opodál a může být hrdý na svoji rozsáhlou síť cyklostezek což je jasným signálem toho, že cykloturistika, životní prostředí a zdraví pro nás nejsou jen prázdnými pojmy. Ukážeme společně, jak moc jsme cestování na kolech nakloněni,“ uvedl Jura. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce