Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJeště jste nenavštívili výstavu 100 let prostějovského sportu?

Ještě jste nenavštívili výstavu 100 let prostějovského sportu?
27.10.2018 08:20

Hodně přes 1 000 lidí již navštívilo jedinečnou výstavu u příležitosti 100 let československé státnosti. Probíhá od 4. října ve 2. patře obchodního centra Zlatá Brána, a to přímo v krásných prostorách se symbolickým výhledem na nám. T. G. Masaryka.

O její náročnou přípravu se zasloužila Komise sportovní Rady města Prostějova spolu s OC Zlatá brána, Střední odbornou školou podnikání a obchodu v Prostějově a Sportcentrem – DDM. Finančně tuto jedinečnou akci podpořilo Statutární město Prostějov, primátorka Alena Rašková je rovněž patronkou výstavy.

A co na ní uvidíte? Na to jsme se zeptali hlavního organizátora výstavy, ředitele Sportcentra – DDM Jana Zatloukala: „Původním plánem bylo vyvěšení soutěžních fotografií z uplynulých ročníků fotosoutěže, kterou vyhlašujeme pravidelně u příležitosti ankety Sportovec města Prostějova. Během prvotních příprav jsme si však uvědomili, že by bylo škoda nevyužít nesmírně poutavý prostor ve druhém patře Zlaté Brány. Proto jsme s kolegou dr. Kremlou začali pracovat na komplexnějším pojetí výstavy, návštěvníci tak mohou vidět kompletní sestavu medailonků členů Síně slávy prostějovského sportu, různé artefakty z jejich sportovního života, ale rovněž staré archivní fotografie mapující sportoviště v Prostějově, a to včetně zaniklých. Neopomenutelnou součástí výstavy je rovněž část věnující se úspěšným učitelům – sportovcům. Při rostoucím veřejném mínění o tom, jak učitelé ztrácejí autoritu, jsme chtěli ukázat, že učitel není jen osoba stojící u katedry, ale také člověk, který ve svém osobním životě něčeho dosáhl. Je pozoruhodné sledovat, jak byli úspěšní prostějovští učitelé.“

Výstava potrvá do 4. listopadu a všichni zájemci jsou na ni zváni, vstup je zdarma. Nakonec se pořadatelé rozhodli uspořádat soutěž o 1918. a 2018. návštěvníka, aby připomněli významné výročí naší republiky. Tito návštěvníci obdrží hodnotnou cenu.

Na závěr dodáváme, že Prostějovské novinky jsou mediálním partnerem této akce. (red)

Ještě jste nenavštívili výstavu 100 let prostějovského sportu? Ještě jste nenavštívili výstavu 100 let prostějovského sportu?

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce