Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovaly v Prostějově

Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovaly v Prostějově
28.07.2018 07:50

Profesionální a dobrovolné jednotky v podvečerních hodinách zasahovaly u několika událostí spojených s přecházející silnou bouřkou přes Prostějov. Ve většině případů se jednalo o spadené stromy, bohužel také na osobní vozidla. V Prostějově se na některých místech čerpala také voda z komerčních prostor.

Proč a kde zasahovali hasiči v Prostějově?

19:22 Prostějov – ulice Jana Kuchaře - nebezpečné větve ohrožující vozidlo - odstranění větví,

18:42 Prostějov - ul. Husovo nám. - ucpané okapy rodinného domku - událost pouze ohlášena, vyřešeno vlastními prostředky,

18:33 Prostějov - Šafaříkova ulice - spadený strom - provedení odstranění,

18:31 Prostějov - Náměstí spojenců - spadený strom - provedení ostranění,

18:25 Prostějov - Českobratrská ul. - spadlé části plexisklové střechy - hasiči odklidili popadané tabule ze střechy a následně provedli průzkum na střeše pro eliminaci hrozících nebezpečí,

18:03 Prostějov - Kotěrova ul. - strom opřený o dům ve dvoře - provedeno ostranění,

17:57 Prostějov - Olomoucká ul. - strom ležící na střeše domu - pomocí výškové techniky provedeno ostranění stromu,

17:44 Prostějov - Hybešova ul. - trampolína ve stromě zhruba 4 metry vysoko - provedeno sundání nebezpečného předmětu,

17:40 Prostějov - Budovcova ul. - spadený strom v parku na chodník - provedeno odstranění,

17:37 Prostějov – ul. Jana Kuchaře - spadený strom – ostranění,

17:34 - Prostějov - Brněnská ul. - voda v komerčních prostorách - provedeno odčerpání,

17:34 - Prostějov – Kotěrova ul. - spadený strom na několik vozidel, nedaleko od místa spadl strom částečně i na panelový dům,

17:10 - Prostějov – Lužická - došlo zde k pádu stromu na komunikaci a částečně i na popelnice, jednotka PS Prostějov provedla odstranění stromu.

Následky rychlé bouře museli řešit i samotní občané. „Přišlo to velmi rychle a z opačné strany, než je obvyklé. Do naší lodžie běžně vůbec neprší. Nyní průdký poryv větru převrátil květináče, prostor byl plný vody a krup, potrhaných listů a hlíny. Trvalo skoro dvě hodiny, než jsem vše uklidila, koberec a polštáře se budou sušit ještě dlouho,“ sdělila nám paní Anna. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce