Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJediná oficiální stránka Úřadu práce ČR je www.uradprace.cz

Jediná oficiální stránka Úřadu práce ČR je www.uradprace.cz
30.09.2014 14:07

Kvůli množícím se stížnostem a upozorněním na obsah internetových stránek, které připomínají svým názvem nebo obsahem stránky Úřadu práce ČR (ÚP ČR), sděluje úřad jediné. Oficiální stránky jsou www.uradprace.cz a informace naleznete i na Integrovaném portálu Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

„ Žádné jiné webové stránky nepatří do jeho vlastnictví. Za informace a sdělení, která uvádí jejich provozovatelé, Úřad práce ČR nezodpovídá a nemá s nimi nic společného,“ uvedla mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

Zároveň ÚP ČR sděluje, že do jeho působnosti nespadají ani kontrolní činnosti spojené s pracovněprávní oblastí. ÚP ČR proto nemůže přijímat žádosti o kontrolu pracovních smluv, nedodržování povinností vyplývajících pro zaměstnavatele ze Zákoníku práce nebo například bezpečnosti na pracovišti. „K tomu je kompetentní Státní úřad inspekce práce, resp. oblastní inspektoráty práce v konkrétních regionech,“ vysvětlila Beránková. (red) 


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce