Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJeden vykradl náklaďák, další naftu z kombajnů

Jeden vykradl náklaďák, další naftu z kombajnů
31.07.2014 12:39

Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který v Klenovicích na Hané v noci z 29. na 30. července odčerpal ze tří odstavených kombajnů celkem 850 litrů nafty. Poškozenému družstvu tak způsobil škodu za 28 348 korun.

Pouhá půlhodinka stačila k tomu, aby zatím neznámý pachatel vykradl kabinu nákladního vozidla Iveco, které bylo odstavené na parkovišti v Konečné ulici v Prostějově. Způsobil škodu za bezmála šest tisíc.

Ke vloupání došlo včera mezi půl jedenáctou a jedenáctou hodinou dopoledne. "Zatím neznámý pachatel vnikl do kabiny po rozbití okna a z vnitřních prostor odcizil dokladovku, ve které bylo 150 euro, osobní doklady, doklady k provozu a řízení vozidla a další doklady osobní povahy. Vzal i tašku s oděvními svršky. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 5 760 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (red


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce