Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJe rozhodnuto! Město vypisuje výběrové řízení na restart činnosti radarů

Je rozhodnuto! Město vypisuje výběrové řízení na restart činnosti radarů
29.06.2012

Prostějov - Rada města rozhodla a magistrát vypisuje výběrové řízení na koupi nebo pronájem radarů. Jedenáctka stacionární měřičů by tak mohla opět začít fungovat od začátku října.

Rychlá jízda zatím bez trestů

Téměř dva roky slouží stacionární radary pouze k monitoringu rychlé jízdy a průjezdů řidičů na červenou. Důvodem nečinnosti byly spory o legislativní postup. Systém Czech radaru totiž nebyl v souladu se současnými zákony, které ošetřují přístup k osobním údajům. Ministerstvo dopravy nedávno rozhodlo, že měřit rychlost a pokutovat její nedodržení mohou jen strážníci Městské policie.

Výběrové řízení je jasné

Rada města po mnoha jednáních jak se zastupiteli, tak s firmou Czech radar rozhodla, že vyhlásí výběrové řízení na nový nákup radarů nebo na pronájem stávajícího zařízení pro strážníky Městské policie. Dosavadní smlouva s Czech radarem je od měsíce března vypovězena a její platnost končí ke konci září. Od 1. října chce magistrát nastartovat nové měření. „Výběrové řízení je ve dvou variantách, jednak na pronájem a také na koupi radarů. Přihlásit se do řízení může i Czech radar, jemuž radary stále patří," vysvětluje postup náměstkyně primátora Alena Rašková. „ Mají velké šance, protože radary jsou jejich. Do celé záležitosti investovali velké peníze, takže víme, že by rádi tady u nás pokračovali," dodává Rašková s tím, že nejde o boj proti Czech radaru ale o legislativní ochranu magistrátu.  

Městu by měly vzrůst výnosy z pokut

Smlouvu, kterou město mělo v minulosti s firmou Czech Radar, radní považují za nevýhodnou a chtějí změnu. Jak jsme už informovali, dříve plynulo z přestupků do městské kasy 51 procent financí. Ostatní peníze putovaly do pokladny Czech Radaru. Radní v budoucí smlouvě budou požadovat minimálně tři čtvrtiny z financí vybraných na pokutách.

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce