Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskJak přijít k železu? Vybílit starý kravín, posbírat plot, přetnout sekerou okap nebo opálit uštípnuté kabely

Jak přijít k železu? Vybílit starý kravín, posbírat plot, přetnout sekerou okap nebo opálit uštípnuté kabely
31.05.2013 12:08

Hrubčice, Prostějov – Půl tuny kovového šrotu odvezl z opuštěného kravína v Hrubčicích do sběrny v Prostějově. Zloději, který za něj dostal šest tisíc, hrozí dva roky vězení. O něco mírnější trest mohou čekat mladíci, kteří kolem železniční trati vytahovali plotové sloupky a nakládali na dvoukolák; muž, který opaloval měděné dráty na Hloučele, nebo kuřák marihuany s okapy pod paží.

„Vyšetřovatelé zjistili, že do areálu bývalého kravína v Hrubčicích vnikl zřejmě jednačtyřicetiletý muž z Prostějovska. Pokud se prokáže, že trestný čin opravdu spáchal, může odejít od soudu až s dvouletým nepodmíněným trestem,“ potvrdila policejní mluvčí Marta Vlachová.

S železem se nejspíš pěkně nadřel, protože dlouhé nosníky vážily dohromady čtyři sta kilo. Přihodil k nim i hliníkové profily a náklad mu tak ztěžkl o půldruhého metráku. Z kovošrotu sice odešel s šesti tisíci v kapse, majitel si však konstrukčních prvků cenil pětinásobně víc.  

Kolem zahrad mizel plot

Před pár dny přistihli prostějovští strážníci dva teenagery, jak nakládají železná vrata. Na dvoukoláku měli přitom už několik sloupů, které vytáhli z plotů u zahrádek v Močidýlkách. Spáchali přestupek, stejně jako další dvojice v lesoparku Hloučela, od níž se zvedal hustý a štiplavý dým. Dva muži opalovali kabely s měděnými dráty, a přestože přiznali, že je chtějí prodat ve sběrných surovinách, hlídka z nich nedostala, odkud je vzali.

S rýnou pod paží a marihuanou v batohu

V neděli kolem půlnoci narazili strážníci na muže, který kráčel po ulici Floriána Nováka s okapy pod paží. „Jakmile ho chtěli zkontaktovat, odložil svod na chodník a šel dál. Zastavil až po opakované výzvě a když měl vysvětlit, odkud okapy má, tvrdil, že je našel v Kostelecké ulici a chtěl je dát do výkupny. Jelikož nebyl schopen předložit doklady totožnosti, následovalo předvedení na policejní služebnu. V batohu měl dvoje kleště, šroubovák, sekyru, zmačkaný měděný plech a plastovou krabičku s marihuanou a skleněnkou na inhalaci,“ popsala mluvčí prostějovské městské policie Jana Adámková. (das)

Ilustrační foto (nahoře): archiv

Výbava muže, který si chtěl přivydělat kradenými okapy (dole). Foto: archiv MP Prostějov

Jak přijít k železu? Vybílit starý kravín, posbírat plot, přetnout sekerou okap nebo opálit uštípnuté kabely

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce